Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

TipyAUpozornění

Odpočítávání času od 20 k 0

V editaci onlajnů z hokeje, hokejbalu a například i basketbalu je speciální funkce - můžete si přepnout (vpravo pod daty zápasu) způsob počítání. Při onlinu ze stadionu, kde se už čas odpočítává od 20:00 k nule, si na začátku přepněte na "zbývající čas" a zadávejte čas tak, jak ho vidíte na kostce, a to v jakékoliv třetině. Systém automaticky přepočítá zadaný čas na skutečný stav zápasu a zohlední i třetinu. Ve výpise v adminu pak uvidíte skutečný čas a za tím pro kontrolu v závorce i čas, který jste původně zadali. Při této příležitosti upozorňujeme, že u rozhodujících gólů v samostatných nájezdech je nutné zapsat čas, a to 65:00 při klasickém zápise nebo 0:00 při obráceném zápise. Když to neuděláte, ve statistkách se objeví místo času otazník.

Zjednodušené psaní času

Čas můžete zapsat pohodlně bez dvojtečky jako troj nebo čtyřciferné číslo, systém si dvojtečku doplní sám. Příklad: 145 nebo 0145 se objeví jako 01:45, 5813 se objeví jako 58:13. Vynecháváním dvojtečky ušetříte čas.

Jak psát v hokeji samostatné nájezdy?

V samostatném článku

PSEUDONYM v admin.esports.cz

Dosud se tato hodnota zobrazovala jen u článků na našich klubových webech, nyní se objevuje i v onlajnech. Hodnota PSEUDONYM má přednost před jménem a příjmením. Pokud chcete vystupovat pod svým jménem a příjmením, nechte pseudonym prázdný. Pokud chcete vystupovat pod smyšleným jménem nebo zkratkou (jen máte-li k tomu závažný důvod, např. střet zájmů s vlastním zaměstnavatelem, manželka co neví že chodíte na hokej apod.), pak si to tam vyplňte.

Systém automaticky doplňuje jména.

Když napíšete při gólu (využije se při změnách stavu), kartě či střídání Jméno Příjmení, systém do kolonky uloží jen příjmení a pokud nenapíšete komentář, automaticky vloží příslušný text s celým jménem. Pokud do kolonky potřebujete dostat J. Příjmení, pak to tak napište a zatrhněte checkbox.

Nájezdy v hokeji

Skončí-li zápas v hokeji samostatnými nájezdy, pak JE NUTNÉ k rozhodujícímu gólu uvést nejen střelce, ale i čas. U zápasu s 5min prodloužením tak napíšete čas 65:00.

Tenis

  • Začátek zápasu nepište do zprávy, část zápasu 1 nenastavujte ručně. Vše se provede automaticky, jakmile přidáte výsledek prvního míčku.
  • Před zápasem nebo při prvním míčku nastavte, kdo začne podávat, vše se pak bude dělat automaticky.
  • Pokud je skreč, vybere se v typ zprávy SKREČ a do chlívku nahoře se napíše, kdo utkání ukončil.
  • Pokud se neví, zda zápas kvůli dešti vůbec začne, vyberte v roletce "xo" jako odloženo.
Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 06.12.2013, 18:01