Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

TipovačkaVZápase

Na MS 2014 byla v provozu tipovací soutěž pro Tipsport, od sezony 2014/15 se bude dělat z těchto soutěží:

FOTBAL

 • CZE - Synot liga
 • ENG - Premier League
 • ESP - Primera Division
 • ITA - Serie A
 • GER - Bundesliga
 • FRA - Ligue 1
 • NED - Eredivisie
 • POR - Primeira Liga
 • Evropská liga (playoff, skupiny, vyřazovací fáze)
 • Liga mistrů (playoff, skupiny, vyřazovací fáze)
 • + další důležité a zajímavé zápasy (superpoháry, finále pohárů atd.)

HOKEJ

 • Česká extraliga
 • NHL
 • KHL

Její pravidla a mechaniku si přečtěte na http://tip.onlajny.com/rules (otevřete si to do nového okna), abyste věděli, o co jde.

Co z toho plyne pro redaktory:

PŘED ZÁPASEM kdykoliv, nejpozději 20 minut před zápasem) pod komentovacím oknem vyberete otázku a přidělte jí bodové ohodnocení.

Volba otázky je na vás, nejčastěji ale vybírejte první gól a kdo vyhraje poločas. Červenou dávejte méně často (jsou vzácné a beztak většina lidí tipne "nikdo", takže to není taková zábava) a žlutou taky šetřete, protože tu systém nastaví (s body 3-3-3) automaticky, pokud včas nenachystáte vlastní otázku a body.

Otázku a body pro 1. poločas musíte odeslat nejpozději 20 minut před začátkem (ale dělejte to dřív, při preview), systém to pak automaticky vloží v uvedený čas do komentářů.

Jakmile začne zápas, systém vás vyzve k ZADÁNÍ OTÁZKY NA 2. POLOČAS. Vyplňte si to tedy předem, hláška zmizí. Podle vývoje utkání pak máte možnost otázku i body ještě případně změnit. S koncem poločasu se automaticky vloží otázka pro 2. poločas a vaše práce s tipovačkou tím skončila. V play-off ještě budete ve 2. poločase dotázáni na případné prodloužení (celé).

Ještě je potřeba si uvědomit, že tipovačka se vyhodnocuje automaticky z dat v onlajnu, takže pozor na to, abyste nepřehlédli karty (hlídejte dle nezávislého textového zdroje) a abyste nezadali špatný tým. Pokud by byly dvě karty současně (potyčka apod.), zadejte je klidně do jednoho komentáře, ale nejdřív zadejte tu, která byla ukázána jako první. (To je důležité jen v případě, že se tipuje pro daný poločas první karta a vy zapisujete 1. a 2. kartu).

Co se BODŮ týče, zahrajete si tak trochu na bookmakery. Je potřeba si uvědomit, že to číslo je POČET BODŮ PRO TIP DOMÁCÍ-NIKDO-HOSTÉ a proto pravděpodobný tip by měl mít málo bodů a málo pravděpodobný hodně bodů. Intuitivně může někdo inklinovat k tomu, že v zápase favorita s outsiderem dá favoritovi na první gól pětku, aspoň mně se to iracionálně při testování stávalo (velký favorit, velké číslo), ale je to přesně naopak!

Důležité je tedy DÁT MÁLO BODŮ FAVORITOVI, jak rozdělíte zbylé dva body (tedy zda 1-3-5 nebo 1-5-3) není až tak důležité. U žlutých karet to obvykle bude 3-3-3, u červených 4-1-4. A ikdybyste udělali chybu a systém vám odeslal nesmyslně nastavené body, tak to tak nechte (ikdyž je možnost tip vymazat), aspoň bude větší šance že se lidi napakujou. Nikdo nebude prodělečný, jako když si bookmaker splete kurzy, maximálně jen potěšíte hodně sázkařů dobře bodovanou odpovědí. Ale záměrně to nedělejte.

Sami můžete soutěžit, žádné omezení na zaměstnance nebo redaktory esports neexistuje, je tam jen omezení věku na 18 let. Pokud nemáte účet u Tipsportu a nechcete ho, můžete při registraci vyplnit fiktivní UserID a můžete soutěžit, jen teda bez šance na výhru, ale pro radost.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 12.08.2014, 11:16