Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

PreviewUOnlajnů

Preview u onlajnů

Povinností onlajnisty je mít vždy den před zápasu ve své online reportáži preview. Preview je něco jako pozvánka na zápas. Preview by mělo obsahovat informace o soupeřích o aktuální formě týmů, postavení v tabulce, například i o vzájemné bilanci nebo u zahraničních týmů info o českých hráčích v zápasu.

Důležité je, že preview u zápasů je povinností! Především u nejsledovanějších soutěží preview musí u zápasu být. Preview musí být na webu napsané nejpozději do půlnoci před zápasem. Pokud preview není u onlajnu včas, je cena za online reportáž redaktorovi snížena na 50%!

Preview by se nemělo psát celé do jednoho příspěvku! Mělo by být rozložené do menších odstavečků o více příspěvcích!

Pokud chcete psát preview ke svému zápasu a zjistíte, že nemáte k danému zápasu přístup, musíte se aktivně snažit zajistit, abyste ten přístup k zápasu dostali. Ideální je kontaktovat službu. Skutečnost, že onlajnista není uveden u zápasu jako autor, není důvod k tomu, aby nebylo preview napsané!

PŘÍKLAD PREVIEW (zápas LM Paris Saint-Germain – Benfica Lisabon)


Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Prestižní Liga mistrů má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Paris Saint-Germain a Benficou Lisabon. Jasným favoritem tohoto duelu je francouzský celek.

Paris Saint-Germain
Pařížský celek je největším favoritem na první místo v této skupině. A svoji roli potvrdil hned v prvním kole, ve kterém vyhrál v Řecku, kde porazil místní Olympiakos vysoko 4:1. Dnes nečeká francouzský celek vůbec lehké utkání, ale hvězdný tým nemůže jít do zápasu s ničím jiným, než s cílem získat tři bodíky. Podle mnoha odborníků je PSG černým koněm Ligy mistrů, tak uvidíme, zda dnes naváže na dobré výkony a vybojuje další cenné tři body. V dresu domácího celku by dnes neměl chybět Zlatan Ibrahimovič, ale ani Cavani, Lavezzi či záložník Pastore. Máme se tedy na co těšit.

Benfica Lisabon
I celek z Portugalska je pasován na postupujícího z této skupiny a potvrdil hned v prvním kole, ve kterém porazil 2:0 belgický Anderlecht a získal velmi cenné a důležité tři body. Benfica hraje evropské poháry pravidelně a je tedy zkušeným týmem, který jen tak nic nepřekvapí. Dnes ale narazí na velmi silný celek, který má obrovské ambice. Uvidíme, jak si s tímto zápasem celek z Lisabonu dokáže poradit a zda si na svém konto připíše překvapení.

Vzájemné zápasy
Naposledy na sebe oba celky narazily v roce 2011, kdy v přátelském utkání vyhrála Benfica 3:1. Ve stejný rok spolu hrály také v Evropské lize a tehdy první zápas v Portugalsku vyhrála Benfica 2:1 a odveta skončila nerozhodně 1:1.Soutěže, u kterých musí být den před zápasem preview


HOKEJ - Extraliga, 1. liga, KHL, NHL, všechny další významné zápasy, kde se očekává vyšší sledovanost. Důrazně se nařizuje psát alespoň krátké preview k extralize juniorů, extralize dorostu a k 2. lize hokeje
FOTBAL - Fortuna:liga, Fortuna:národní liga, Liga mistrů, Evropská liga, Všechny evropské ligové (+ pohárové) fotbalové soutěže a všechny mezinárodní zápasy psané podle TV nebo streamu (samozřejmě i ze stadionu). Důrazně se doporučuje psát alespoň krátké preview i u ČFL a MSFL
HOKEJBAL - Extraliga mužů
TENISY - Všechny zápasy
HÁZENÁ - Extraliga mužů, Interliga žen
FLORBAL - Extraliga mužů, Extraliga žen
FUTSAL - Futsal liga
VOLEJBAL - Všechny zápasy
BASKETBAL - Všechny zápasy
DALŠÍ SPORTY, MOTORSPORT - Všechny závody

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 03.11.2018, 17:23