Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

OdměnyAPokuty

Onlajny - Odměny a pokuty

Ceny za psaní online reportáž jsou neveřejné (s výjimkou těch, které jsou v plánovači). Přesto na vyžádání jednotlivým redaktorům poskytneme rádi veškeré informace. Obecně platí, že za podrobný onlajn se (až na výjimky) platí minimálně 100 Kč/zápas a maximálně 300 Kč/zápas. Ceny jsou ale hodně odlišné podle toho, o jaký sport a jakou úroveň soutěže se jedná.

Veřejné jsou naopak sankce a pokuty :-)

Vždy je nejdůležitější, aby se v případě jakýchkoliv problémů nastalá situace aktivně řešila. Pokud víte, že nemůžete onlajn z jakéhokoliv důvodu udělat, je potřeba včas kontaktovat denní službu (sluzba.esports.cz), případně manažera onlajnů Aleše Strouhu (ales.strouha@esports.cz). To platí především pro zápasy, které se NEHRAJÍ ten daný den. Pokud až v den zápasu zjistíte, že nemůžete dělat onlajn, je potřeba okamžitě kontaktovat telefonicky službu (přehled služeb na sluzba.esports.cz. Pokud se včas dozvíme, že je nějaký problém, je dostatek prostoru to ještě řešit. Pokud se ale v 5. minutě zápasu dovíme, že nějaký zápas nezačal a že na něm není onlajnista, tak je to velký problém.

Pokuty

Pokud onlajnista nezačne zápas aniž by o tom nikoho neinformoval, je mu automaticky z odměn stržena pokuta 150 Kč. Při druhém podobném prohřešku je onlajnistovi stržena z odměn pokuta 500 Kč a při třetím podobném prohřešku je ukončena spolupráce! Toto platí jak pro onlajnisty píšící onlajny ze stadionů a hal, tak především pro onlajnisty píšící reportáže z domova podle TV nebo streamů.

Velmi často se také stává, že se lidé mají tendenci odhlašovat ze zápasů, na které se zapsali přes Plánovač. Za každé odepsání z plánovače je z odměn onlajnistovi stržena pokuta 20 Kč. Při odepisování z onlajnů 24 hodin (a později) před začátkem zápasu je onlajnistovi z odměn stržena pokuta 50 Kč. Všechna odepsání z onlajnů jsou pečlivě evidována, pokud se některý z onlajnistů ze zápasů odepisuje častěji, než je zdrávo, může s ním být ukončená spolupráce!

Povinností onlajnisty je mít vždy den před zápasu ve své online reportáži preview. Preview je něco jako pozvánka na zápas. Preview by mělo obsahovat informace o soupeřích o aktuální formě týmů, postavení v tabulce, například i o vzájemné bilanci nebo u zahraničních týmů info o českých hráčích v zápasu. Důležité je, že preview u zápasů je povinností! Především u nejsledovanějších soutěží preview musí u zápasu být. Po půlnoci se provádí automatická kontrola, zda jsou preview napsané, a pokud napsané nejsou, je redaktorovi odměna za onlajn snížena na 50%!

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 23.11.2018, 18:30