Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

JakNaOnlajny

Jak správně psát onlajny

Obecné informace

Každý zájemce o psaní onlajnů musí mít vytvořený svůj vlastní účet v našem systému admin.esports.cz. Ohledně registrace do systému je nejlepší kontaktovat manažera onlajny.com Aleše Strouhu (ales.strouha@esports.cz), případně Radka Vokála (radek.vokal@esports.cz). Po vytvoření účtu je potřeba následně autorizovat přístup do adminu onlajnů.

Začínáme psát onlajny

K nejtradičnějším sportům na onlajnech patří fotbal a hokej. Každý zájemce o psaní onlajnů by měl zvládnout ovládat základní systém pro tyto sporty. Po vytvoření přístupu do adminu onlajnů je možné vytvořit testovací onlajn, kde se dá dle libosti vyzkoušet ovládání adminu. Až po důkladném zaškolení je novému redaktorovi umožněno psát ostré onlajny. Návody na psaní onlajnů z fotbalu a hokeje. Další informace k psaní onlajnů, tipy a upozornění jsou v samostatných článcích: hokej a fotbal

Onlajny ze sportoviště vs. onlajny z domova

Rozlišujeme dva základní způsoby psaní onlajnů. Buď přímo z dějiště zápasů (volné pozice jsou ZDE) a nebo je možné psát onlajny z tepla domova s využitím televizních nebo internetových videopřenosů. Zájemci o psaní onlajnů z domova se mohou využívat plánovač onlajnů.

Onlajny z domova

Online reportáže psané z domova musí být za všech okolností psány tak, aby se jednalo o původní tvorbu autora onlajnu. Není možné jakékoliv kopírování textů z jiných serverů (např. idnes.cz, aktualne.cz apod.). V případě, že bude zjištěno, že se autor online reportáže dopustil plagiátorství, nebude mu za danou reportáž vyplacena odměna a bude s ním zároveň ukončena spolupráce.

Onlajny ze stadionů

Autor online reportáží psaných ze stadionů se musí fyzicky nacházet přímo na stadionu. Společnost eSports.cz mu v případě potřeby zajistí na stadionu takové podmínky, které mu umožňují reportáž psát. Pokud autor nedokáže online reportáž psát přímo ze stadionu, musí neprodleně po zjištění této skutečnosti informovat denní službu (sluzba.esports.cz).


Co dělat když je..

Začátek zápasu je posunutý o pár minut?

V takovém případě napište prosím co nejdřív do onlajnu krátkou zprávu o tom, že start utkání se zdrží o několik minut. Můžete napsat důvod a nemusíte. Jde o to, že každý den má někdo z nás službu, která hlídá, že všechny onlajny začnou. Pokud zápas nezačne, tak hned zjišťujeme, co se děje (protože někdy se děje to, že redaktor vůbec nepřijde na zápas a nedá vědět).

Změna zápasu?

Pokud zjistíte jakoukoliv změnu týkající se vašeho zápasu (mění se pořadatelství, datum či čas), pak to prosím NEPRODLENĚ oznamte na info@onlajny.cz.

Problém s komentováním?

Pokud v den zápasu zjistíte, že nemůžete na zápas, pak to prosím neprodleně oznamte člověku majícímu ten den službu sluzba.esports.cz. V takovém případě ale musíte mít jistotu, že se k nám zpráva o ohroženém onlajnu dostala. Pokud nedostanete od nás odpověď a/nebo do začátku zápasu zbývá jen pár hodin, pak prosím kontaktujte telefonicky Aleše Strouhu na 774860843.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 10.04.2017, 08:59