Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

2liga

-------------UŽ SE NEDODÁVÁ-------------

Souhrnný článek o 2.hokejové lize pro ČTK a hokej.cz

eSports.cz dodává po každém kole 2.hokejové ligy souhrn výsledků a textový popis dvěma organizacím: ČTK a hokej.cz. Pro obě organizace se obsah trochu liší:

Co má obsahovat text pro ČTK

Decentní nebulvární nadpis. Mělo by z něj být patrné, že jde o druhou ligu (může to být i explicitně napsáno v nadpise: např. Nejlepším týmem ve druhé lize jsou Benátky) nebo by tam měla být uvedena nějaká velmi významná událost.

Článek by měl mít dva odstavce. Teoreticky je možný jen jeden, hrálo-li se minimum zápasů, ale nikdy ne více než dva.

V první větě by mělo být napsáno, o jaké kolo šlo a kolik se v něm hrálo zápasů. Následně je potřeba, aby si autor článku otevřel tabulku 2. ligy na www.hokej.cz a zjistit nějaký - dle tabulky nejpřekvapivější výsledek zápasu a zkusil se o něm malinko rozepsat. Též do článku můžeme uvést třeba autora hattricku či nějaký debakl či góly nebo start nějakého veřejně známého hráče. Vše je třeba mít potvrzené a je potřeba být zcela nebulvární. Pokud něco nevíme jistrě, do článku pro ČTK to nikdy nepíšeme.

V žádném případě není nutné se v článku pro ČTK rozepisovat o všech zápasech. Nikdy nepišme více než dva odstavce a do poslední věty vždy napišme, že kolo se dohrává dalšími zápasy ve středu nebo že příští kolo je na programu tehdy a tehdy.

Na závěr prosím přidejme výsledky 2.ligy. Pro ně je nejlepší využít GENERÁTOR na adrese http://vanda.esports.cz/generator. Z něj si kompletní text zkopírujte do vlastního článku.

Pro jistotu, kdyby někdy něco nefungovalo, jak mají tyto výsledky vypadat: vypadtUveďme vše nadpisem Výsledky 8. kola, pod to je třeba napsat o jakou skupinu se jedná (např. Skupina Západ) a pak přehled výsledků, včetně jednotlivých třetin. Autoři branek ani asistenti se nepíší, ČTK na ně není zvědavo. Je potřeba používat oficiální názvy klubů, správně jsou uvedeny na www.onlajny.cz. ODKAZ:

Strašně důležité je, aby se článek do ČTK odeslal co nejdříve po skončení posledního zápasu. Nejlépe do deseti minut poté, co skončí poslední utkání. Adresa, na kterou je potřeba mail odeslat, je ctk@mail.ctk.cz. Prosím, aby autor poslal kopii mailu na david.schlegel@esports.cz. V ideálním případě je potřeba článek odeslat do 20:15, absolutní deadline je 21:15. Když to nepošleme do 21:15, budeme mít obvykle velké problémy.

Článek pro ČTK má vždy absolutní přednost před článkem pro hokej.cz. Absolutní přednost!


Co má obsahovat článek pro hokej.cz?

Následuje psaní článku pro hokej.cz. Článek pro hokej.cz je výrazně rozsáhlejší a též specializoavnější. Můžeme se tam podrobně rozepisovat o novinkách v druholigových klubech. Daleko větší roli než tabulky zde hrají oficiální stránky druholigových klubů, které je dobré si při psaní článku projet. Jsou kluby, které dávají na web informce velice rychle po zápase, ať už naše: http://www.ihcpisek.cz, http://www.hokejbenatky.cz, http://www.hcklasterec.cz, http://www.klhvajgar.cz nebo http://www.hcslezan.cz , ale i některé další.

V článku pro hokej.cz se věnujeme alespoň jednou větou všem zápasům a shrnujeme tam nejzajímavější změny, o kterých víme, případně o kterých nás informují naši druholigoví zpravodajové. Článek není délkou omezen a je důležité, aby šel více do hloubky než článek pro ČTK.

Po textu následující výsledky: opět můžeme použít Generátor na http://vanda.esports.cz/generator/ Kromě výsledků uvádíme i časy, kdy padaly branky, střelce branek a asistenty - k tomu účelu je v generátoru tláčítko "goly". Oba týmy uvádíme oficiálními názvy. Názvy týmů, skóre, skóre po třetinách a text "Branky a nahrávky:" na následující řádce píšeme tučným písmem. Za uvedením informací o poslední brance hostujícího týmu (obvykle jde o asistenci) je potřeba udělat tečku. Článek je třeba napsat c o nejdříve, v ideálním případě do 21:15, ale když se to nestihne, tak se svět nezblázní. Mail je třeba posílat na adresu redakce@hokej.cz. Prosím, aby autor poslal kopii mailu pro kontrolu na david.schlegel@esports.cz.


PŘÍKLAD ČLÁNKU PRO ČTK:

Žemlička se ve druhé lize zaskvěl dvěma góly

Čtrnácti zápasy pokračovalo v neděli 8. kolo 2. hokejové ligy. Veterán Richard Žemlička v Roudnici dokázal, že ani ve třiačtyřiceti letech ho není radno házet do starého železa, a dvěma góly se zasloužil o výhru nad dravým mládím z Klatov. Hrdinou zápasu ve Slaném byl jablonecký útočník Michal Bárta, který otevřel i uzavřel střelecký účet utkání. Jeho branka v prodloužení přinesla Vlkům prémiový bod.

Do čela tabulky Skupiny Západ se prostříleli hokejisté Klášterce nad Ohří, kteří sice prohráli první třetinu na litoměřickém ledě, ale nakonec nováčkovi nasázeli osm gólů. Dosud vedoucí Děčín doma jen remizoval s HC DAG Rokycany 4:4 a je o skóre druhý. Na dostřel play-off už je Slezan Opava, který i díky třem asistencím Tomáše Měcha a dvěma brankám Tomáše Suchánka porazil Uničov 6:4. Bez porážky ve 2. lize stále zůstávají Zubr Přerov, který doma porazil Kroměříž, a Benátky nad Jizerou, které udolaly Nymburk. Druhá liga pokračuje 9. kolem ve středu.

Výsledky - 8. kolo

Skupina Západ

HC Roudnice nad Labem - HC Klatovy 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

HC Děčín - HC DAG Rokycany 4:4 po prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)

UHK Slaný - HC Jablonečtí Vlci 4:5 po prodl. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)

HC Stadion Litoměřice - HC Klášterec nad Ohří 2:8 (2:1, 0:3, 0:4)

HC Junior Mělník - HC Kobra Praha 4:4 po prodl. (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0)

Skupina Střed

HC Spartak Pelhřimov - IHC Písek 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

HC Benátky nad Jizerou - NED Hockey Nymburk 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Chrudim 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)

TJ Stadion Kutná Hora - SC Kolínští Kozlové 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Skupina Východ

HC Zubr Přerov - HK Kroměříž 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

HC TJ Šternberk - HC Orlová 7:5 (4:1, 1:2, 2:2)

SHK Hodonín - TJ Gedos Nový Jičín 3:2 po prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

SK Karviná - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

HC Slezan Opava - HC Uničov 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)


PŘÍKLAD ČLÁNKU PRO HOKEJ.CZ:

Chrudim na domácím ledě nedokázala porazit Pelhřimov

V sobotu bylo ve druhé hokejové lize na programu osm zápasů. Ve skupině Východ si pro hladké vítězství došla brněnská Technika, která porazila Bobry z Valašského Meziříčí. Domácí přitom drželi s Technikou krok až do poloviny zápasu, kdy hostující Martin Špok vstřelil vítězný gól celého utkání. Brněnští v závěrečné destiminutovce navýšili své vedení dvěma brankami na konečných 3:0.

K překvapení došlo v Kroměříži, kde dokázal vyhrát poslední Šternberk, který tak minimálně na jeden den opustil poslední příčku tabulky. Domů si však odvezl "jen" dva body za výhru v prodloužení. Hosté přitom vedli již od patnácté vteřiny zápasu! Na první brance se podíleli hráči, kteří v minulosti prošli extraligou. Střelec gólu Josef Mikeš hrával ve Vsetíně a jeho "dvorní" nahrávači Zima s Jurákem hráli naši nejvyšší soutěž v Olomouci, v době největší slávy Mory. Ještě neuplynula ani minuta a červené světlo svítilo podruhé, tentokrát na opačné straně po brance Blažka. Vyrovnaný boj nakonec dospěl až do prodoužení, ve kterém byli lepším týmem hosté, a proto si odvážejí bonuosvý bod navíc.

Ztrátu si připsala Chrudim, která doma zaváhala se stále se zlepšujícím Pelhřimovem. Utkání totiž skončilo remízou 3:3. Nově zrekonstruovaný stadion na východě Čech sledoval napínavou bitvu. Chrudim se přitom už ve třetí minutě utkání ujala vedení brankou Fejgla. Vyrovnání zajistil blesk Vojtěch Němec. Ve druhé části měla Chrudim gólově navrch, ale Martin Tecl rozhodl ve třetí třetině o dělbě bodů. Spokojenější byli určitě hosté, naopak domácí tento fakt berou jako ztrátu.

Návrat k hokeji ozbámil zkušený Arpád Györi, který v létě ukončil kariéru aktivního hráče. Když ale viděl, že se Táboru nedaří, sundal své brusle ze "hřebíku" a znovu si je obul na své nohy, aby pomohl Táboru k lepším zítřkům. Kohouti díky jeho dvěma asistencím dokázal porazit Jindřichův Hradec 4:3 v prodloužení. V týmu tak může opět oprášit vzpomínky na nejúdernější dvojice let minulých - Györi, Ševčík. Na domácím ledě se představil další adept na postup do vyšší soutěže, IHC Písek. Jeho soupeřem byl dnes NED Hockey Nymburk, jehož hráči po středečním výprasku 0:9 od Chrudimi chtěli tuto porážku odčinit. Písek byl však nad jejich síly a Středočeši odjeli do Nymburka s prázdnou. Jejich jedinou branku vstřelil kanonýr Oldřich Nýč, utkání skončilo výhrou Písku v poměru 5:1.

Ve skupině Západ převálcoval Jablonec na domácím ledě Sokolov vysoko 7:2. Prosadila se osvědčená osa týmu - Šesták, Jankových, Pavlů a Špak. Vlci se po odchodu kanonýra Stehna do Benátek ještě více semkli a Sokolov tuto ofenzivní smršť odnesl sedmi brankami ve své síti. Hlavním strůjcem úspěchů je bezesporu brankář Michal Fikrt, gólmanská dvojka libereckých Bílých Tygrů, která ve městě bižuterie prokazuje své nesporné kvality. V utkání Řisut a Litoměřic se jako první prosadil třiadvacetiletý Jiří Petrus. Je paradoxem, že tento bývalý Kladeňák nedávno působil v dresu vesničky nedaleko Slaného. Řisuty ale mají ve svém středu zkušené Aschenbrennera, Scherzla nebo Zajíce, kteří dokáží rozhodovat zápasy. Nejinak tomu bylo i dnes. Řisuty dokázaly výsledek otočit až na 4:1 ve svůj prospěch a připsali si další tři body do tabulky. Klášterec nad Ohří si na domácím ledě pohrál s Kobrou jako kočka s myší. Konečný stav 6:0 tomu dává jasně za pravdu. Kobře nemohla ani brankářská dvojka ze Slavie. Fin Vitali Taskinen inkasoval na severu Čech šest branek a rezignovaně opustil ledovou plochu. Je pravda, že spoluhráči mu dnes moc nepomohli, a tak Kobra zůstává stále na posledním místě tabulky.

Výsledky - 6. kolo

SKUPINA ZÁPAD

HC Jablonečtí Vlci - HC Baník Sokolov 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Šesták (Nevyhoštěný), 6. Šesták (Jankových), 10. Pavlů (Šesták), 31. Jankových (Šesták), 43. Špak (Pavlů), 48. Špak (Šulc, Pabiška), 59. Pavlů (Šesták) - 8. Pech (Jor), 11. Račanský (Vrba).

HC Řisuty - HC Stadion Litoměřice 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Scherzl (Aschenbrenner), 28. Janega (Zajíc), 35. Wolf (Hegenbart), 50. Scherzl (Janega, Zajíc) - 13. Petrus (Hamr, Patzenhauer).

HC Klášterec nad Ohří - HC Kobra Praha 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 16. Diviš (Novák), 40. Diviš (Panocha), 43. Růžek (Krpenský, Suk), 47. Řepík (Kotrouš), 49. Novák (Panocha, Pokorný), 52. Novák (Diviš).

SKUPINA STŘED

HC Chrudim - HC Spartak Pelhřimov 3:3 po prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Fejgl (Král, Pospíšil), 28. Stavenský (Buchal, Mainer), 33. Žák (Zadina) - 15. Němec (Beránek), 40. Meloun (Kašpar), 52. Tecl (Florian).

HC Tábor - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:3 po prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Skulina (Györi), 17. Ježek (Chaloupka, Voříšek), 40. Chaloupka (Györi), 64. Mrkvička (Györi) - 22. J.Cmunt, 28. Dvořák (Ištvánik, Chmel), 49. Knebl (Nedbálek).

IHC Písek - NED Hockey Nymburk 5:1 (0:0, 3:0,2:1)
Branky a nahrávky: 23. Kašpar (Kica), 27. Mošovský, 36. Mikeska (Vondřich), 55. Kašpar (Filipi), 60. Vondřich - 57. Nýč.

SKUPINA VÝCHOD

HC Bobři Valašské Meziříčí - VSK Technika Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Špok (Benýšek), 51. Dostál, 60. Martinák (Konečný).

HK Kroměříž - HC TJ Šternberk 3:4 po prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Blažek (Vybíral, T.Novák), 11. Gajdošík (Marek, Gergela), 40. Gajdošík (Gergela, Marek) - 1. Mikeš (Zima, Jurák), 12. Mikeš (Jurák, Zapletal), 40. Klimovič (Koutný), 62. Fiala (Poledna).

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 01.10.2014, 14:15