Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

VideoTv-onlajny-cz

Server používá pro ukládání videí youtube.com, ale data se všechna ukládají do vlastního redakčního systému, který se samotným Youtube komunikuje na pozadí.

Jaká jsou omezení použití Youtube?

Maximální délka videa je 15 minut, není možné použít jakoukoli hudbu, na kterou existují autorská práva (video by bylo odstraněno, v administraci tv.onlajny.cz jsou odkazy na volně šiřitelnou hudbu) a doporučujeme video produkovat ve formátu 16:9. Vstupní formát do Youtube je na vás, doporučení Youtube pro nastavení videa a použité formáty pro získání nejlepších výsledků najdete na http://www.google.com/support/youtube/bin/answer.py?hl=cs&answer=55744 Je možné používát i HD video, pokud jej vaše kamera dokáže nahrávat.

Musím se přihlašovat na Youtube pro nahrání videa?

Nikoli, všechna videa se do systém zadají přes http://tv.onlajny.cz/admin, do nejž jste obdrželi heslo. Zde po přihlášení kliknete na Nové video, pomocí "procházet" jej najdete na disku a dáte odeslat. Po odeslání uvidíte informaci, zda bylo video nahráno v pořádku nebo ne (chvíli to trvá), plus k němu dodejte potřebé informace (název - pokud se jedná o reportáž, použijte jména soupeřů a výsledek), popis a případně jméno autora videa.

Každé video je třeba přiřadit ke konkrétnímu klubovému kanálu (ke kanálu ligy se pak přiřadí automaticky). Pozor: pokud video obsahuje reportáž ze zápasu, tak jej přidejte prosím do kanálů obou soupeřů, nikoli jen vašeho týmu!

K videu je možné a zároveň velmi vhodné přiřadit i související odkazy na webu (je to záložka nahoře nad formulářem). Zde stačí do levého pole vložit kompletní URL článku na webu, systém pak automaticky vloží název a adresu webu. Nezapomeňte vše vždy uložit kliknutím na tlačítko Uložit. Zde je opět možné vložit odkazy jak na konkrétní web (reportáž ze zápasu, fotogalerie, ohlasy hráčú), tak i na konkrétní článek na webu soupeře. Web bude potom zajímavější, když uživatel uvidí na jednom místě všechen související obsah. Pokud video tvoří nějaká externí agentura, nebo sami máte takovou agenturu, můžete do souvisejících odkazů k videu přidat i odkaz na svůj web, případně, pokud budete chtít takový odkaz trvale na stránce klubového kanálu vašeho klubu, zašlete mi prosím jeho znění, případně i logo, a v pravém sloupci uveřejníme odkaz na váš web.

Po uložení videa ještě chvíli trvá, než se video zpracuje na Youtube a zveřejní na webu, obvykle je to do 5 minut od uložení, podle délky a vytížení Youtube.

Jak nazývat videa na tv.onlajny.cz

Název Pokud se jedná klasickou reportáž ze zápasu (sestřih branek, případně pár ohlasů hráčů či trenérů), prosím použijte jednoduchý formát:

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 4:2

tedy: oficiální názvy soupeřů a vždy výsledek zápasu

Pokud se jedná pouze o ohlasy, použjíte prosím formát

Ohlasy po zápase Plzeň - Kometa 4:2

tedy: informaci o tom, že se jedná o ohlasy, k tomu zkrácené názvy soupeřů a výsledek

Pokud se jedná o jiný druh obsahu, prosím snažte se jej maximálně specifikovat, tj. raději "Sestřih play-off 2007 HC Dukla Jihlava" než "Playoff Dukly". P. Na web chodí fanoušci všech klubů a když nebudou názvy přesně popisovat co na videu je, nebo budou nejasné, tak se jim ten web nebude líbit. Prosím pamatujte na to, že název může mít jen 50 znaků a také na to, že se video objevuje na různých místech (váš web, web soupeře, tv.onlajny.cz), takže by z jeho názvu mělo být jasné i o jaký klub se jedná, pokud to není jen reportáž nebo ohlasy ze zápasu.

Jak popisovat videa

V popisu se snažte ve dvou větách napsat, o co ve videu jde, ale je důležité, aby se neduplikovaly informace, co již jsou v názvu - pokaždé se název a popis zobrazují vedle sebe.

Takže např. dobrý příklad popisu

Název: HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 2:1

Popis: Nejlepší vánoční dárek si pro své fanoušky připravila den před Štědrým dnem v 34.kole brněnská Kometa. Ta porazila pražskou Slavii a po čtvrté v řadě se tak podařilo modrobílým bodovat. (23.12.2009)

Pozor: pokud přidáváte starší video, přidejte na konec popisu do závorky datum, ve kterém se zápas odehrával. Případně, pokud je to opravdu staré video a datum nemáte, je dobré tam napsat aspoň sezónu, ve které se zápas odehrával, např. "Sestřih momentů ze zápasu Vsetín - Třinec v sezóně 2002/03."

Pokud se jedná o aktuální video, není třeba přidávat do popisu datum, protože bude jasné, že se jedná o video plusminus ze dne, kdy bylo přidáno.

Pokud se jedná o jiné než zápasové video, snažte se opět informace v popisu doplnit tak, aby bylo hned jasné, o co se jedná. Dobrý příklad:

Název: Energetici potrénovali s hokejovými nadějemi Popis: V rámci doprovodného programu Spengler Cupu si energetici Jakub Čutta a Ondřej Němec zabruslili se švýcarskými žáčky

Až přidáte video, nezapomeňte přidat i související články. U velmi starých videí to není tak třeba, ale u aktuálních je to opravdu nutné.

Tipy pro tvorbu zápasových sestřihů a klipů:

  • Přestože většinou natáčíte celé zápasy, je dobré dělat základní sestřihy jen v délce několika minut. Uživatelé jsou rádi, když si

např, ve dvouminutovém sestřihu prohlédnou rychle všechny branky, většinou nemají čas sledovat 10 - 15 minut z jednoho zápasu. Pokud chcete publikovat i podrobnější reportáže včetně např. velkých šancí nebo opakovaných záběrů, bylo by lepší takto sestříhat druhý klip, aby měli diváci možnost volby.

  • Snažte se co nejméně používat nějaké "kreativní" přechody a efekty ve videu, obvykle to nedopadá dobře a diváka to ruší.
  • Pokud vkládáte do videa nějakou grafiku, je dobré grafiku a písmo sladit s tím, jaké se používá na klubovém webu. Pokud budete chtít,můžeme vám základní soubory, loga, fonty a barvy dodat přímo od našeho grafika.
  • Pokud dáváte do videa ohlasy s hráči či trenéry, tak velmi dorpočujeme používání titulků, který ozřejmí o koho se jedná, přínos videa se tak mnohem zvýší.

Pokud by vám něco bylo nejasné, tak mi napište a pokusíme se vše doladit.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 09.09.2011, 15:42