Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

NovinkyVRedakčnímAdminu

Novinky od července 2010

V průběhu července se do všech hokejových adminů budou nahrávat inovované skripty, a to postupně, od druholigových webů po extraligové. Zde naleznete popis novinek.

Sezóny (zápasy)

Sezóny se oproti dřívějšku zadávají podrobně. U každé sezóny se bude zadávat dlouhý název (ideálně přesný název soutěže, a to i u mládeže), případně "Přípravné zápasy", pak stručný název (na některých webech se může použít např. v menu, kde není moc místa), z roletky se vybere sezóna (např. 2010/11) a druh sezóny (např. příprava) a družstvo (např. muži). Z důvodu zpětné kompatibility hned po nahrání skriptu spustím automatickou konverzi starých sezón, skript se pokusí rozpoznat z kódu sezóny o co se jedná. Co se automaticky nepřiřadí, to doplním ručně. A proto, že se zatím na webu zobrazují původní názvy sezón ze starého systému, je zatím dočasně ve formuáři i chlívek s touto hodnotou (Název - Celý), tam při zakládání nových sezón zapište to, co do chlívku Název, a ještě přidejte upřesnění kategorie a sezóny.

Redaktoři tedy nemusejí v tomto případě dělat nic, pouze si zvyknout na nový způsob zadávání nových sezón. Kód sezóny se nyní bude generovat automaticky, nikoliv zadávat ručně, jako tomu bylo dřív.

Družstva

Každé družstvo, které se na webu prezentuje, bude nyní evidováno v databázové tabulce Družstva (zcela nová sekce v redakčním systému). Tato družstva budou používána jak při zadávání zápasových sezón, tak na soupiskách a ve statistikách. Při zprovoznění sekce Družstva tam rovnou připravím družstva, která jsou na webech obvylke používána, plus samozřejmě ta, která jsou na daném webu navíc. Pokud se budou v budoucnu na webu evidovat nějaká nová družstva, pak si je zde redaktoři založí.

Kluby

Databázová tabulka družstev zůstává beze změny, změnil se jen vzhled stránky. Komentář k evidenci klubů je přímo v sekci Kluby. Pokud nějaký klub změní název, neměňte zkratku, pouze změňte název. Problém se zveřejňováním názvů klubů u starších sezón budeme řešit centrálně.

Zápasy

I tato tabulka zůstává beze změny, změnil se jen vzhled, aby stránka byla přehlednější.

Soupisky

Nově existuje seznam založených soupisek. Zatímco dřív se soupiska založila jen tím, že se hráči přiřadil kód a kategorie soupisky, nyní je nutné nejdřív založit prázdnou soupisku (se správným přiřazením sezóně a kategorii).

Nově také přibyly tři položky. K soupisce je možné zadat URL webu - to se využije hlavně u žákovských družstev, které někdy mají svůj vlastní samostatný web. A je též možné databázově vyplnit text (html kód), který se objeví buď nad soupiskou nebo pod ní. Sem je možné doplnit cokoliv, co se má u soupisky objevit. Může to být realizační tým či změny v kádru, pokud nejsou evidovány samostatně, může to být týmová fotka nebo odkaz na ni, apod.

Naopak se už oproti dřívějšku nerozlišuje hráč na senior/mládež, protože to bylo zbytečně komplikované a mělo to beztak vliv jen na zobrazení v adminu. Přehled hráčů se nyní upravil tak, že se implicitně zobrazují všichni hráči aktuální sezóny a je možné nechat si zobrazit všechny hráče.

Hráči

Nový vzhled má i přehled hráčů. Doporučujeme kliknout na odkaz "Zobrazit všechny hráče" a podívat se, zda se někteří hráči nezobrazí červeně. Pokud ano, pak jsou to pravděpodobně duplicitní záznamy téhož hráče a velmi doporučujeme tento problém vyřešit, aby každý hráč byl v evidenci hráčů pouze jednou. Návod k řešení problému je přímo na stránce.

Soupiska

Na každé konkrétní soupisce je nyní pro přehlednost víc informací, krom toho tam přibyla přepípantelná vlastnost Střídavý start (sloupec Stříd.). Tady můžete označit hráče, kteří jsou ve vašem klubu jen na střídavý start a tudíž nastupují jen občas.

Hráčská karta - nových položek je víc:

Státní příslušnost hráče - vyplní se pokud je jiná, než CZE. Na soupisce a kartě hráče se pak zobrazí zkratka nebo vlaječka.

Příchod - lze vyplnit odkud a kdy hráč přišel. Zobrazí se na soupisce a na kartě hráče.

Na marodce - Sem můžete k hráči zapsat, co mu je, od kdy nehraje a kdy se vrátí. Tyto informace se budou zobrazovat jak v přehledu marodů, tak se na soupisce u hráče objeví značka, např. červený křížek, aby ze soupisky bylo zřejmé, kdo je momentálně mimo hru.

Alternativní název souboru - to je pro automatické zobrazování fotky u hráčů s duplicitními či komplikovanými jmény (vysvětlno detailně v editaci hráče).

V editaci výskytu hráče na soupisce je nyní možné zadat krom čísla i výšku a váhu platnou pro danou sezónu. Pokud znáte aktuální údaje, vyplňte je. Čísla se mění hlavně u mládeže. Pokud výška/váha u soupisky vyplněny nebudou, použijí se automaticky na webu čísla vyplněné v kartě hráče v řádku Parametry.


DŮLEŽITÉ - Zobrazení dat na webu

Nově vyplňované údaje, které jsou popsané výše, se zatím na webu hned nezobrazí, veřejná část webu zatím bude fungovat tak, jako doposud. Předpokládá se, že do začátku sezóny nebo během podzimu by mělo dojít k úpravám veřejných skriptů se soupiskami tak, aby se tyto informace na webech zobrazovaly. Můžete tedy tyto kolonky vyplnit už nyní. Stejně tak zatím není dodělané zapínání aktuálních sezón zápasů a soupisek na webu přímo z adminu (nebo přepínání sezón v menu), to zatím ještě musíme dělat my ručně, jako dosud.


Jakékoliv připomínky (chyby, nápady) prosím pište sem do adminu s označením "pro esports", urgentní věci (zásadní chyby) mně na ICQ (30918131), pokud jsem onlajn, nebo na mobil (737127158), pokud jsem oflajn.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 26.07.2010, 16:41