Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

NovéSoupisky

Jak na soupisky?

  • Nová soupiska: Kliknete na soupiskách v adminu na tu poslední (MUZ na řádku 2009), odkaz "duplikování existující soupisky" v menu vpravo od seznamu soupisek, vyplníte novou kategorii a novou sezónu (2010 / MUZ) a uložíte. V této naklonované soupisce pak SMAŽETE ty hráče, kteří už v klubu nejsou. Tyto hráče pak ještě VYPNETE (kliknutím na "ano") na přehledu hráčů, tj. nikoliv v soupisce, ale v přehledu hráčů. Tím hráč zešediví a odporoučí se do dolní části seznamu. Toto přepínání je jen pro přehlednost v adminu, abyste měli aktivované jen ty hráče, kteří v klubu skutečně jsou, na webu se to nijak neprojevuje. Na zobrazení na webu má význam jene to, zda je hráč uveden a aktivovaný na SOUPISCE. Rozdíl mezi soupiskou a přehledem hráčů je ten, že v přehledu hráčů by měl být každý hráč jen jednou, a tento hráč se pak přidává na jednotlivé soupisky pro konkrétní sezóny. POZOR, s výjimkou chlapů musí název kategorie odpovídat názvu kategorie v kódu sezóny u zápasů (tedy např. zápasy mladšího dorostu budou 2010DOM a soupiska bude 2010 / DOM)
  • Doplňující informace: Pod každou soupiskou najdete nové textové okno pro vyplnění doplňujících informací k zvolené soupisce. Lze tak třeba pohodlně přidat fotku, trenéry, informace i příchodech/odchodech apod. HTML tagy jsou samozřejmě povoleny. Informace se defaultně zobrazí na webu pod každou soupiskou s nadpisem Další informace.
  • Přidání hráče: Pokud přišel hráč, který hrál v mládeži nebo v klubu už dřív, a máte ho tedy v systému, pak si ho vyhledejte v přehledu hráčů (nebo soupisek), vlezte do editace hráče a v dolní části ve formuláři ho přidejte na příslušnou soupisku. Hráčům přišedším (přišivším?) z mládeže pak ještě přepněte na kartě hráče "zařazení" z mládež na senior (je to opět jen pro přehlednost v adminu)
    Pokud je hráč nový, pak ho nejdřív přidejte do seznamu hráčů a rovnou i na příslušnou soupisku. Novému hráči taky budete muset založit kartu se statistikami, to jde taky udělat přímo z editace hráče ("soubor s detaily"). Pro statistiky prosím použijte formátování použité i u jiných hráčů a taky soubor pojmenujte stejným způsobem (obvykle je to hraci/prijmeni_jmeno.txt, ale na některých webech to může být jinak).
  • Fotky hráčů: Fotit se bude až před sezónou, takže to má zatím čas. Pokud ale chcete mít na soupisce fotku hráče, který do týmu nově přišel, tak ji "vyrobte" z dostupných zdrojů ve formátu, jako mají ostatní hráči, a nahrajte ji tam, kde ji mají ostatní hráči, tj. do staré sezóny, protože před sezónou bude mít fotku novou (protože to weby mají různě, doporučuju jít na kartu hráče, který už v té sezóně hrál, klikněte pravým myšítkem na jeho fotku, vlastnosti, a zde zjistíte rozměr, název fotky a její umístění).
Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 05.06.2009, 09:20