Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

JakPsátPředstavovačku

Představovačky alias pozvánky na zápas

Při domácích zápasech je klíčovým faktorem POZVAT diváky na ten zápas, tj. je nalákat k návštěvě. Dále pak pro zápasy doma i venku je cílem představit tým soupeře (jeho hvězdy, kdo je nahoře, do dole, atd. Důležité zejména v nižších soutěžích, v extralize se tak nějak všichni znají) - viz dále. Neměla by chybět informce o datu a přesném času začátku. Daší tipy, co je možné v tomto typu článku stručně uvést:

 • Stručně popsat aktuální formu obou týmů, jejich postavení v tabulce či poslední vzájemný zápas či zápasy v této sezoně
 • Mrkneme se na web soupeře a podívat se např. na absence pro zranění či nové posily, změny trenéra apod.
 • V nižších soupeřích, případně pokud web soupeře nemá nějakou kvalitu, se mrkneme např. na místní deníky Bohemia/ Moravia na www.denik.cz (např. [http://hodoninsky.denik.cz]) - budete se divit, jak jsou některé aktuální a jak z nich vyčtete zajímavé informace.
 • Velmi důležitou věcí je pak také napsat něco o aktuální situaci v našem týmu, protože to fanoušky zajímá nejvíc. Pokud např. není jasné, zda nastoupí naše největší hvězda, tak se to jednak pokusíme zjistit, případně alespoň zmíníme, že jeho start není jistý. Podívámse na marodku a přidáme to do představovačky.
 • Stejně tak je dobré popsat aktuální absence v obou týmech pro zranění apod, aktuální přestupy či hostování a další zajímavosti, např. statistické (Marek Uram čeká na svoji 200. ligovou branku, Josef Řezníček nastoupí ke svému 4000. zápasu v lize atd) [http://hokej.cz/index.php?lng=CZ&view=clanek&id=39942] - tady jsou aktuální ligová čísla všech hráčů
 • Je možné a obvykle se to dělá, že se zmíní např. hráči, kteří dřív nastupovali v dresu soupeřů, pokud náhodou neupadly v našem klubu z nějakého důvodu v nemilost (ověřit u vedení, o kom nepsat:)
 • Extraligisti to mají zjednodušené tím, že ČTK vydává a média zveřejňují pozváky na extraligové kolo, ze kterých se dá leccos vyčíst, ale i v nižších soutěžích jsou ty informace dostupné, případně se zeptejte
 • U význačných zápasů nebo v případě nějakých krizí nebo podobně je vhodné záskat např. vyjádření trenéra (pro tyto situace se hodí asistenti, připadají si pak důležitější:), případně třeba hráče, který bude nastupovat proti svému bývalému týmu
 • pokud váš klub pořádá nějak marketingové akce pro fanoušky, či je u zápasu nějká zvláštní příležitost, také je nutné se o tom zmínit, platí zejména pro extraligu, ale i jinde.
 • zejména v nižších soutěžích je možné přidat rovnou odkaz na online přenos, s uvedením zda se chystá podrobný přenos nebo jen změny stavu.
 • Pokud váš fanklub pořádá nějaké výjezdy a není to jen banda ožralů, je možné občas přidat info, že fanklub jede tam a tam, více na jejich webu nebo na čísle blabla.
 • Je možné přidat odkaz přímo na konkrétní zápas na Onlajny.cz

Naopak, co není úplně vhodné do představovačky psát (zejména proto, že to lidi nijak moc nezajímá)

 • Historii soupeřova klubu zpět až někam do roku 1732. Pokud to má nějaký vztah k současnosti, tak je možné historii zmínit, např. Vsetín po roce začal zase hrát hokej, Mladá Boleslav poprvé za 100 let své existence postoupila do extraligy, ale není to třeba přehánět.
 • Nějak podrobně popisovat, jaký průběh měly polední zápasy obou týmů, ale zejména toho domácího. Kdo si už bude číst představovačku, tak na 99 procent ví, jak hrál jeho oblíbený tým. Maximálně přidat nějakou zajímavost z posledního zápasu soupeře, ale naše zápasy zmínit jen letmo, např. že Kolín se bude snažit přetrhnout šňůru pěti porážek, blízko k tomu měl už minule v Nymburce, kde nešťastně prohrál, ale předvedl dobrý výkon.
 • Není nutné familiérně zvát na zápas, jako že vám za celou redakci www.hckobylisy.cz přejí příjemný sportovní zážitek umocněný konzumací sponzorského piva z Pivovaru Janáček

V neposlední řadě je pak třeba, aby ta pozvánka na zápas byla na webu včas, tzn. nejméně 24 hodin před zápasem. Samozřemě někdy jsou zápasy na sebe tak namačkány, že to je těžké, ale psát pozvánku v poledne pokud se hraje od pěti, to už sami uznáte, že píšete pro několik málo nadšenců.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 13.01.2009, 22:20