Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

JakPsátOhlasyTrenérů

Ohlasy trenérů

Ty se získávají obvykle na tiskovce, na kterou by některý z redaktorů měl vždy jít. V případě nouze je možné zkopírovat vyjádření trenéra z ČTK, často tam jsou ale jen velmi krátká a tak je vlastní přínos přínosnější. V nižších soutěžch tiskovky nebývají, proto je třeba oba trenéry odchytnout osobně. Trenéři jsou na to zvyjklí, takže se nebojte je oslovit. Pokud nevíte, kdo z mužů u soupeřova týmu je hlavní trenér, nebojte se zeptat, žádný učený z nebe nespadl. Je ale vhodné si zapamatovat předem jeho jméno, ideálně podle zápisu.

Při psaní ohlasů postupujte takto: Vždy dát tučně jméno, příjmení a tým např:

František Výborný (Sparta): Vítězství nás potěšilo, přípravné utkání se silným soupeřem určitě splnilo účel, protože Montreal nasadil kompletní sestavu. Hráli jsme rychlý kombinační hokej a myslím, že se na tu hru dalo dívat. Nasadili jsme taky jeden útok juniorů a určitě nezklamali, svým pohybem dělali soupeři problémy.

Vyjádření trenéra nedáváme do uvozovek ani do kurzívy, každý pochopí, že to je přímé řeč. Tučně je i dvojtečka za jménem a závorkami.

Pokud se jeden z trenérů na tiskovku nedostaví nebo odmítne vyjádřit, nijak to nekomentujeme a stručně oznámíme, že

Trenér Havířova Aleš Flašar se na tiskovou konferenci nedostavil.

Nikdy nevíte, kdy si to ten kouč přečte a kdy bude působit ve vašem týmu.

Co se týče obsahu: jedná se o krátký odstavec s trenérovým komentářem, nenít řeba se dlouze rozepisovat. POZOR: tyto ohlasy trenérů vyplňujte i tehdy, pokud máte s trenéry nějaký delší článek s ohlasy ze zápasu. Je to zvyk - často ten velký článek soupeřův web nepřebírá, kdežto tyto krátké ohlasy ano. Pokud nevíte, jak se zeptat, existují tři základní otázky, jak trenéra rozmluvit: Jak byste zhodnitil dnešní zápas, Co bylo podle vás rozhodující a V příštím kole vás čeká tým XY, jaký to bude zápas?. Pokud bylo v zápase nějaké zranění, je dobré se zeptat na stav toho hráče, pokud nedohrál.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 18.12.2008, 18:22