Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

HTMLPříručka

bod 1.) Tagy a jejich problematika

Tagy se dělí na párové a nepárové. Párové tagy je bezpodmínečně nutno uzavírat. Pokud tomu tak není - nastávají situace že zbytek stránky je celý tučně, červeně atd. Snažíme se weby dělat co nejvíce těmto chybám odolné, ale nic nejde 100%.

bod 2.) Nejdůležitější pravidlo

zapomeňte na existenci tagu <div></div> - při nesprávném použití tohoto tagu hrozí totální rozpad layoutu stránky !!! (stává se poměrně často)

bod 3.) Párové tagy

Párové tagy které asi použiváte jsou:

odstavec

tučné odkaz atd. Tyto tagy musí být uzavřeny </neco>.

bod 4.) Nepárové tagy

Nepárové tagy jsou především


Tyto tagy není nutné ukončivat lomítkem nicméně z hlediska standardu XHTML (HTML) se jedná o chybu syntaxe. Bylo by dobré lomítka pouužívat - jde o jakýsi pravopis.

bod 5.) Uvozovky

Další upozornění se týká používání uvozovek při psaní tagů. Často vidím zápis kde buď uvozovky chybí úplně nebo nejsou do páru např. dobré typografie, špatné typografie, dobré typografie a spíše špatné typografie

Práce s tvorbou článku vám jistě vezme spoustu času, kreativity a nápadů - je tedy škoda ještě přidělávat vašim čtenářům starosti se čtením textu. Nezdá se to, ale špatná typografie je zabijákem jinak slušného webu.

bod 8.) Kurzíva

Na mnoha webech se stále vyskytuje již dlouho přežitý zlozvyk odlišovat přímo řeč kurzívou. Tato typografická vražda, třeba ještě ve spojení s neděláním odstavců, je na novějších webech vyřešena prostě už tím, že kurzívový tag je zakázán, ovšem na zbytků webů se kurzívě daří jak bolševníku na zanedbaném poli.

Používání kurzívy a) značně zdržuje editaci textu (přidělává naprosto zbytečně práce) b) snižuje čitelnost textu. Mnohem více pro zdůraznění zásadního výroku článku udělá přímá řeč v samostatném odstavci, než písmo naklánějící se ve vichru. Naučte se proto ve vlastním zájmu NEPRACOVAT s kurzívou. Ostatně, za čas vám ji stejně všude zakážeme - ovšem, byli jste varování :-)

děkuji těm co dočetli až na konec tohoto textu :-) a doufám že aspoň někdo bude tyto doporučení používat. Web bude přehlednější, bez chyb, s "čistým kódem" - který je Vaší vizitkou tak jako Váš pravopis.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 15.10.2008, 09:20