Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

FotkyHráčů

FOCENÍ:

  • pozadí buďto rozostřené (při použití dobrého portrétového objektivu), jednobarevné (např. zeď - ale pozor na stín od blesku), nějaká nerušivá struktura, nebo třeba obraz znaku. Čili s výjimkou velkého znaku (některé kluby ho mívají na zdi) by na pozadí němelo být nic rušivého.
  • hráči by měli být buď v dresu nebo v klubovém tričku. Samozřejmě bez helmy (i takové případy se nám občas staly) a pokud to nevyžaduje sponzor, tak i bez kšiltovky. Pokud nebude na ledě, je dobré fotit nastojato do pasu, aby byl vidět celý dres (to pro případ, že by pak na webu byli hráči s celým dresem) a aby nad hlavou byl dostatečný okraj.
  • pozor na červené oči, dá se tomu předejít vhodným typem blesku či funkcí foťáku, případně focením bez blesku (na denním světle nebo při kvalitním vnitřním osvětlení a focení ze stativu), dá se to samozřejmě i upravit posléze v editoru, ale s tím je práce. A samozřejmě nemít při focení zapnutý datum, i to se už stalo.
  • pro inspiraci a pobavení doporučuji fotopříručku, na kterou je odkaz nahoře nad plánovačem.

ÚPRAVA A POJMENOVÁNÍ

  • někdy se na pozadí naklíčuje v grafickém editoru znak. Pokud to umíte, můžete to použít, ale nutné to není. Budete-li chtít klíčovat, pamatujte na to při pozadí při focení.
  • fotky nám prosím pojmenujte prijmeni_jmeno.jpg (bez diakritiky). Za prijmeni_jmeno jsou přípustné dodatky (_soupiska , _velky, _nejvetsi) apod., podle kontextu, weby to mívají různě. Hlavně dodržte styl z loňska. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nepoužívat diakritiku a mezery a VŽDY dát do názvu souboru příjmení i jméno.
  • fotky nahrajte do obvyklého adresáře (obvykle foto/hraci/2010/ ... některé weby to mohou mít jinak, vždy to ale udělejte tak, jako loni). Po nahrání fotek bude potřeba ohlídat shody jmen, občas se nějaký žák jmenuje stejně, jako dospělák, to mi pak řekněte. Každopádně skript hrac.asp bude fotky zveřejňovat sám, budou-li správně pojmenované a umístěné, nemusíte tedy jména hráčů dávat v adminu do hráčské karty.
  • mládež je obvykle v adresáři foto/hraci/2010/mladez (opět respektujte adresářovou strukturu vašeho webu). Důležité je, že mládež se dává do společného adresáře, nikoliv po jednotlivých třídách.
  • pamatujte prosím na to, jaké formáty se na webu používají. Liší se to podle webů. Fotky se využívají následovně: velké foto pro topstory (má jen pár webů), hlavička pro článek (obvykle u starších článků a v detailu článku), fotka na soupisce, fotka pro fotosoupisku, velká fotka pro soupisku (např. od pasu nahoru, případně póza na ledě). Nedá se to zevšeobecnit, vždy si prohlédněte váš web a zjistěte si formáty a názvy souborů, jaké se mají používat, abyste na nic nezapomněli.
  • pokud vám něco není jasné, je lepší se zeptat, než to udělat blbě.
Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 07.09.2009, 16:03