Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

AutomatickéOdměny

ČKD - ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Budou se přidávat průběžně, jak se budete ptát. Nové budou přibývat odshora. Není-li něco jasné, pište na odmeny@esports.cz nebo do adminchatu s označením "pro esports". Naopak nepište Davidovi Schlegelovi.

Autorem textu je zaměstnanec esports či klubu, trenér, hráč, rodič, případně přidávám text, který jsem nenapsal (např. tisková zpráva, mejl od fanclubu atd.)

Pokud skutečný autor není v roletce, napište autora do "jiný autor". Můžete tam napsat jméno člověka, Tisková zpráva, Fanclub, BPA atd. Pokud nemá onen autor dostat odměnu za konkrétní článek/zápas, pak ještě napište do komentáře pod roletkami něco jako "zdarma". Pokud jste s textem měli nějakou práci (např. jste ho upravovali), pak sami sebe dejte do roletky "autor1" a jako spoluautoři dostanete menší odměnu.

Dosud se do políčka "autor" u zápasového článku vyplňoval autor reportu i anotace. Jak to bude nyní?

Do veřejného políčka "autor" můžete dál psát oba, pokud chcete. Tam můžete napsat cokoliv, objeví se to na webu, ale nemá to vliv na odměny. Autor článkové anotace bude uveden v roletce v článku. Autor reportu nikoliv! Autor reportáže bude uveden pouze v roletkách v editaci zápasu. Nikoliv v článku!

Proč se zobrazuje u některých článků ve výpisu článků "OK?" místo "OK" ?

Pokud nejsou odměny vyplněny, je tam pomlčka na červeném pozadí.

Pokud je jediný autor a jméno v roletkách odpovídá jménu v textovém poli, pak se zobrazí OK.

Pokud je autorů víc, pak se autoři zobrazí v popisku po najetí myší, ale protože by bylo velmi složité automaticky porovnávat jména v textovém poli se jmény v roletkách, zobrazí se tam OK?. Totéž platí i pro případ, kdy je vyplněn jediný autor, ale přesný text v kolonce AUTOR nesouhlasí se jménem v roletce (např. pokud se za jméno doplní do závorky příslušnost autora k nějakým novinám apod.). Je to tedy symbol toho, že údaje jsou vyplněny, ale není možné automaticky porovnat a je tedy nutné v případě kontroly porovnat ručně (najetím myší).

Kam zadávat fotky k zápasům?

Fotky ze zápasů se dávají do fotogalerie, tudíž s články nesouvisí a zatím se hlásí postaru. Na hlášení fotografií se ale taky udělá nějaký formulář, zřejmě jako součást fotogalerie (každá složka bude mít svého autora). Dokud to nebude zprovozněno, budou se fotky hlásit jako doposud mejlem. Pokud fotograf přidá fotky přímo do článku (třeba tisková konference), pak se uvede jako spoluautor. Bude-li množství fotek odpovídat pracnosti napsání článku, pak to bude za bod (zatrhne se zatrhávátko pro vyšší odměnu), pokud to bude jen pár fotek, pak se uvede jako autor3 a dostane půl bodu.

Jak se budou evidovat podrobné zápasové statistiky (góly, asistence, plusminus)?

Na to už je taky funkční roletka přímo v editaci příslušných statistik. Doplňte se prosím i zpětně k zápasům od začátku ledna.

Jak to bude s počítáním prosincových a lednových odměn?

Prosincové odměny se budou počítat ještě postaru, a to v týdnu od 11.ledna, a bude-li dost pěnez na účtě, pak se i brzy pošlou (nejpozději v druhé polovině ledna). Práci nad rámec článků a onlajnů za prosinec tedy i nadále hlašte na odmeny@esports.cz. Lednové už se snad budou počítat plně automaticky. Zcela určitě články a onlajny, a snad se podaří do konce ledna zprovoznit i formulářovou evidenci ostatních prací. Na konci ledna budete v adminu o vývoji situace s evidencí odměn informováni.

Co když nějaký člen není v roletce?

Aby se přidávání nových redaktorů decentralizovalo (a tudíž zrychlilo), dostanou časem všichni šéfredaktoři, případně jiní pověření redaktoři, možnost na admin.esports.cz přidávat nové členy redakce. Do doby, než to doděláme, budou se noví redaktoři stále hlásit mejlem, ideálně na radek.vokal@esports.cz.

Ikdyž správně vyplním jméno v roletce, po odeslání se tam ukazují cizí lidé, co s tím nemají nic společného.

To byl nedostatek ve skriptu, který se neukázal při testování, ale až při nasazení do reality 40 redakcí. Při čtení dat o autorství z databáze se nenačítala informace o příslušnosti článku ke klubu, bral se pouze článek (či zápas) dle ID. V pár případech se tak stalo, že to v roletkách ukázalo jména článku (zápasu) se stejným ID z jiného webu. V databázi byly ale údaje uloženy správně a chybku ve skriptu jsem opravil. Když jména nastavíte nyní, mělo by se vše už zobrazovat správně.

Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 01.04.2010, 13:13