Poslední úpravy - Vyhledat:

wiki.esports.cz


Zpravodajství


Hokej


Fotbal


Tenis


Onlajny


Klubové weby


Ostatní - Archiv


O wiki

edit SideBar

HokejovéOnlajny

Věci, na které si dát pozor při psaní hokejových onlajnů:

Sestavy:

Při psaní sestav prosím používejte tento a nikdy žádný jiný formát:

Hnilička (Fikrt) – Moravec, Jiruš, Zíb, Žabka, Modrý, Hunkes, Harant – Nedorost, Nedvěd, Pletka – Podkonický, Kašpařík, Šimánek – Klimenta, Plodek, Víšek – Pabiška, Blatný, Šachl – Vantuch.

 • Je možné do závorky doplnit náhradního brankáře.
 • Pokud neznáte složení jednotliých útoků (přinejmenším u domácího týmu by to ale mělo být samozřejmostí), snažte se napsat alespoň zvlášť brankáře, obránce a útočníky. Pozor, zápisy bývají psány různě (podle čísel, podle útoků, podle pětek) a proto je lepší si pro jistotu vyjet i soupisku týmu soupeře z jeho webu, abyste vědeli, kdo je útočník a kdo obránce.
 • Dávejte pozor na čárky, pomlčky a dvojtečky, aby vám žádné nepřebývaly ani nechyběly (mezi jednotlivými útoku je polmčka, nikoli čárka).
 • Sestavy patři na dvě místa v onlajnu: jednak je vložíte přímo do příspěvku před zápasem (předvyplněnou šablonu se jmény soupeřů vám do políčka vloží odkaz "sestavy" který je v pravé straně nad tlačítkem Uložit), a jednak do zvláštní položky pod odkazem "editovat podrobnosti". Sestavy musí být v obou těchto místech.

Branky:

 • Nikdy nezapomeňte napsat u branky čas. Je to velmi důležité! I za cenu drobné nepřesnosti je lepší napsat o několik vteřin špatný čas než žádný.
 • U každé branky se snažte napsat, jakým způsobem padla. Je to nejdůležitější část onlajnu, která zajímá každého, proto si na ní dejte záležet a snažte se ji napsat co nejpodrobněji, třeba na úkor jiných situací, pokud je nestihnete zaznamenat.
 • Vždy uvádějte hráče celým jménem i příjmením a to jak u střelců, tak asistentů. Vždy píšeme v pořadí jméno příjmení, nikdy ne naopak.
 • Vzorový text u branky by mohl vypadat například takto: '''Boleslav právě vstřelila branku!

Krátce po vhazování před Pöpperlem se prosadil ROMAN TOMAS, který dorážel střelu Martina Čecha u pravé tyčky. Asistence: Martin Čech.'''

 • Velká písmena: v popisu branky píšeme autora VELKÝMI PÍSMENY - Branku vstřelil ROMAN TOMAS. Naopak asistence píšeme normálně: Martin Čech.
 • Do kolonek nad popisem branky píšeme všechna jména normálně, tj. Čech. Nepíšeme zde křestní jméno, pouze příjmení. Pokud jsou v týmu hráč stejného příjmení, použijeme formu M.Procházka.
 • Na konec příspevku vždy napišeme Asistence: a za to jméno a příjmení hráče nebo hráčů, kterým byla připsána nahrávka. Pokud nahrávka nebyla nikou přiznána, nepíšeme slovo Asistence:, ale napíšeme Bez asistence.
 • Pokud jméno střelce neznáte, nebo si nejste jisti, vždy nějaké jméno uveďte a např. o přestávce se pokuste zjistit přesný údaj a zpětně jej opravte. Nikdy nesmí zůstat autor branky nevyplněn. Stejně tak opravte údaj pokud o přestávce bude zahlášena nějaká změna.
 • Pokud chceme onlajn vyšperkovat, můžeme napsat za jméno střelce do závorky, kolikátá je to jeho letošní branka, např. ROMAN TOMAS (7). Není to ale nutné a než to mít špatně a nekompletně, tak to raději nepište.

Obsah příspěvků:

 • Dáváme si pozor na to, abychom správně napsali, že se jedná o vyrovnání nebo o zvýšení skóre. Pokud někdo dává na 1:1, tak není vhodné psát, že navyšuje skóre, ale je vhodné připomenout, že vyrovnává.
 • Zkontrolujte si jména jednotlivých hráčů, abyste je zbytečně nekomolili. Zejména v případech, pokud je zápis špatně čitelný, je špatně slyšet hlasatel, případně jeji nemáte k dispozici vůbec.
 • Ve volných chvílích po sobě onlajn kontrolujte a opravujte překlepy, chyby a nesmysly. Lidi si čtou onlajny i zpětně a bez chyb to vypadá líp.
 • Pozor - Pokud píše onlajn více autorů, nikdy nepoužívejte podpis ve formě Šimek & Krampol, ale naísto znaku & použijte a

Psaní gólů v samostatných nájezdech je pořád celkem nejednotné a v některých případech matoucí. Prosím tedy onlajnisty, aby samostatné nájezdy řešili následujícím způsobem.

Samostatné nájezdy

Při remíze se jezdí samostatné nájezdy. Zde jako gólový označte až jako ten, který byl rozhodující. Jako čas uveďte 65:00, autora branky vyplňte jako u jiných gólů.


Nejdůležitější je bod č. 8 - tomu prosím věnujte zvýšenou pozornost.


 1. po skončení prodloužení nezapomeňte kliknout na odkaz pro ukončení prodloužení
 2. jakmile začnou nájezdy, nezapomeňte kliknout na odkaz pro začátek nájezdů (na to se často zapomíná).
 3. napíšete, který tým bude začínat
 4. pohlídejte si gólmany, zda chytají ti, co chytali v prodloužení. Pokud došlo ke změně, je nutné to napsat. Pozor, někdy se gólmani střídají i během nájezdů.
 5. není nutné psát do samostatných zpráv, který hráč teď pojede, na to jsou nájezdy obvykle dost rychlé, ušetřený čas je lepší využít na podrobnější popis nájezdu
 6. po ukončení nájezdu popište, jakým způsobem padl gól (střela po zemi, mezi nohy, k tyči, FH/BH blafák apod.) či proč gól nepadl (střela mimo, střela do betonů či lapačky, nepodařený blafák, střelec upadl jako nedávno v NHL apod.), do závorky je vhodné napsat zkratku týmu hráče, případně ho označit jako domácího či hostujícího, a za konec věty za pomlčku napíšete aktuální stav.
 7. Pokud padl gól, označíte záznam jako "důležitý", na webu se pak napíše tučně. Tohle všechno proto, aby šlo snadno ze zápisů nájezdů vždy snadno vyčíst, jak nájezdy probíhaly.
 8. jakmile je rozhodnuto, je potřeba kliknout na zkratku týmu, který v nájezdech zvítězil. Buď jde o domácí nebo hostující tým (vítěznému týmu se tak přičte jeden gól). Následně zadáte zprávu, že Rozhodující nájezd proměnil JMÉNO PŘÍJMENÍ. Odmažte větu "xxx právě vstřelila branku", protože to je zavádějící. Poté ukončíte zápas kliknutím na odkaz.
 9. nyní, jak většina redaktorů má ve zvyku, stručně zhodnotíte zápas, a v případě play-off napíšete stav série a kdy se hraje další zápas. Rozloučíte se a máte padla.
 10. do třetin v chlívku vpravo nahoře se NEPÍŠOU nájezdy, píše se tam pouze prodloužení. Čili pokud zápas skončí 0:0 po prodloužení a rozhodnou nájezdy, bude tam 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0. Pokud skončí zápas gólem v prodloužení, zápis jednotlivých třetin je pak následující, např: 0:0, 0:0, 0:0 - 1:0.
Upravit - Historie - Tisk - Poslední úpravy - Vyhledat
Poslední úprava stránky: 05.11.2018, 13:58